Palaute
Sivustokartta
 Iltapäivä-, lasten ja nuorten toiminta

Lisää harrastamisen mahdollisuuksia

-    Kaksi tuntia liikuntaa päivässä

 

Urheiluseuratoiminnan ulkopuolelle jää 200 000 lasta ja nuorta, jotka haluaisivat harrastaa liikuntaa, jos siihen löytyisi sopiva vaihtoehto. Lapsille tarvitaan lisää innostavia liikuntakerhoja ja nuorille erilaisia harrasteryhmiä. Kuntien, urheiluseurojen, koulujen ja järjestöjen hyvällä yhteistyöllä saamme luotua lisää harrastamisen mahdollisuuksia lapsille ja nuorille.

 

Nuori Suomi ja liikunnan aluejärjestö (ESLi) tarjoavat valmiita toimintamalleja avuksi liikuntakerhon tai harrastusryhmien käynnistämiseen ja kehittämiseen. Toimintamalleihin kuuluu ohjaajakoulutus sekä perehdytys toimintaa organisoiville kerhokapteeneille ja harrastemanagereille.

 

Lisätietoa ESLi:stä:

Sami Huoman, puh. 044 3410065, sami.huoman (at) esliikunta.fi

 

Tutustu ehdottomasti näihin sivuihin! Löydä Liikunta sivut, Liikuntaleikkikoulu ohjaajakoulutus sivut sekä Mä oon täällä-sivusto

© 2003 Etelä-Savon Liikunta ry
Sporttisaitti   |   Tulostettava versio