MIKKELI

Jääkiekko – tiistai ja torstai klo 7:30-9:00 (Kalevankankaan jäähallit)

                           Sakari Muotka, sakari.muotka@juniori-jukurit.fi (0413121983)

Jalkapallo – tiistai ja torstai klo 7:30-9:00 (Hännin kenttä, Urpola, Kuplahalli)

                           Emmi Ehrnrooth, emmi.ehrnrooth@mikkelinpalloilijat.fi (0413175715)

Uinti – tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Saimaa Stadiumi/Naisvuoren Uimahalli)

                           Jukka Lepistö, valmennus@mikkelinuimaseura.fi (0443400948)

Jääpallo – tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Hännin kenttä, Kalevankankaan jäähallit)

                           Jarkko Vahvaselkä, toiminnanjohtaja@kampparit.fi (0440176333

Salibandy – tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Saimaa Stadiumi)

                           Marko Partio, marko.partio@hatsinasalibandy.fi (0442422986)

Lentopallo – tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Saimaa Stadiumi)

                           Hanna Myyryläinen, hanna.myyrylainen@sivistys.mikkeli.fi (0445420588)

Voimistelun yleisvalmennus – tiistai ja torstai 7:30-9:00

                           Saila Parviainen, saila.parviainen@brahenvoimistelijat.fi (0505426462)

Koripallo – tiistai, lajivalmennus ja torstai, ominaisuus 7:30-9:00 (Saimaa Stadiumi)

                           Kalle Bäck, kalle.baeck@gmail.com (0405907479)

Golf  - tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Savon Golftiimi Areena)

                           Jarno Hovila, jarno@golftiimi.fi (0505506179)

Kamppailu – tiistai ja torstai 7:30-9:00 (Kamppailuareena)

                           Inari Vähätiitto, info@kamppailuareenamikkeli.fi (0445668540)

Ominaisuusvalmennus – tiistai ja torstai 7:30-9:00(erikseen sovitut harjoituspaikat)

                           Markus Piispa, markus.piispa@esliikunta.fi (0443410075)

7lk yleistaitovalmennus – torstai klo 8:00-9:00 (koulujen liikuntasalit)

 

Lyseo                                                                                                  Saimaanportti

Joni Maaranen                                                                                Juho Luukkonen (0407657082)

 

Kalevankangas (Saimaa Stadiumi)                                           Rantakylä

Jesse Laukkanen (0443410055)                                               Jesse Laukkanen

 

 

Jos urheilijalla ei ole mahdollisuutta osallistua kahteen lajiharjoitukseen, hän voi osallistua Ominaisuusryhmään.