Yhteystiedot

Toimiston osoite:

Etelä-Savon Liikunta ry
Paukkulantie 22 (Artium rakennus,opasteet perille.)
50170 Mikkeli

Toimistomme on auki MA-PE, klo 8.00-16.00 ja kesäaikana 8.00-15.00 (1.6.-31.8.)

 

 

Aluejohtaja, Liikuntaneuvos Heino Lipsanen, puh. 0440 651615, heino.lipsanen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

Vesote-hankkeen projektipäällikkönä 2017-2018, palaa ESLii:n  takaisin 1.1.2019  Teemu Ripatti

 

 

 

 

 

Seurakehittäjä Kalle Husso, puh.044 341 0075, kalle.husso(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Toimistosihteeri Merja Tarkiainen, puh. 044 341 0058, merja.tarkiainen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

Kunto- ja terveysliikunnan kehittäjä Liisa Haikonen, puh. 044 3410057, liisa.haikonen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä:  Liikkuva koulu, koulutukset

Anna Parta,puh. 044341 0077, anna.parta(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Aktiivinen arki -iloinen ilta -hanke (KKI),

Villages on Move Baltic -hanke (ESLi partnerina, hallinnoija XAMK)
ESLi:n maahanmuuttajien liikuttamisen vastuuhenkilö

Projektipäällikkö Mari Kurtti, puh. 044 0225 422, mari.kurtti(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Lähialueyhteistyö Violetta Silivanenko, puh.050 341 0054, violetta.silivanenko(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

 

Työllistämisapu seuroille, Ritva Valjakka, puh. 044 3410060, ritva.valjakka(at) toimintakeskus.fi

 

 

 

 

 

 

 

Projektipäällikkö, #Liikkuvamaaseutu, Juho Liukkonen, puh. 044-341 0055, juho.liukkonen(at)esliikunta.fi

 

 

Etelä-Savon Liikunta ry:n iltapäivätoiminnan kerhopaikat Mikkelissä

 

Urpolan IP-kerho/ Rinnekatu 8

puh: 044 341 0059,  044 3410063  s-posti

Vastuuohjaaja: Vesa Parkkinen, Ohjaaja: Mirja Heinikainen

Rehtori: Kirsi-Marja Janhunen puh. 044 794 2416

 

Moision IP- toiminta / Kyläkouluntie 2

puh. 044- 341 0062 s-posti 

Vastuuohjaaja: Rebekka Norja, Ohjaaja:Sari Mäkinen

Rehtori: Hanna-Kaisa Pylkkänen, puh.044-7942703

 

Tuppuralan IP-toiminta / Nuottakatu 1

puh. 044 341 1278 s-posti

Vastuuohjaaja: Lilija Motrikala, Ohjaaja: Virpi Ala-Nojonen

Rehtori: Antti Veijonen, puh.044-7942700

 

Rouhialan IP- toiminta / Rouhialankatu 37 (Puutalo)

puh. 044 3410072    s-posti

Vastuuohjaaja: Anja Tenhunen, ohjaaja Mira Lipsanen

Rehtori:  Heikki Väätäinen, puh 0447942705 (Päämaja / Rouhiala)

Apulaisrehtori: Satu Lantta, puh.044-7942410 (Rouhiala)

 


Iltapäivätoiminnan yhteyshenkilöt

Heino Lipsanen (Ohjaajien esimies) puh. 0440 651 615

Merja Tarkiainen  (Laskutus) puh. 044 341 0058

Anna Parta (ESLi:n iltapäivätoiminnan yhteyshenkilö) puh. 044 3410077