Yhteystiedot

Toimiston osoite:

Etelä-Savon Liikunta ry
Paukkulantie 22 (Artium rakennus,opasteet perille.)
50170 Mikkeli

Toimistomme on auki MA-PE, klo 8.00-16.00 ja kesäaikana 8.00-15.00 (1.6.-31.8.) poikkeuksia lukuunottamatta.

 

 

Aluejohtaja, Liikuntaneuvos Heino Lipsanen, puh. 0440 651615, heino.lipsanen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

Elintapaneuvonta ESSOTE, kehittämispäällikkö,Teemu Ripatti, puh. 040 3597201, etunimi.sukunimi(at)essote.fi, työpiste: OMATORI, Porrassalmenkatu 21, 50100 Mikkeli

 

 

 

 

 

Kylät liikkeelle, Kalle Husso, puh.044 341 0075, kalle.husso(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Toimistosihteeri Merja Tarkiainen, puh. 044 341 0058, merja.tarkiainen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

Kunto- ja terveysliikunnan kehittäjä Liisa Haikonen, puh. 044 3410057, liisa.haikonen(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä:  Liikkuva koulu, koulutukset

Anna Parta,puh. 044341 0077, anna.parta(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Tanssin taikaa ja tasapainoa -hanke
ESLi:n maahanmuuttajien liikuttamisen vastuuhenkilö

Projektipäällikkö Mari Kurtti, puh. 044 0225 422, mari.kurtti(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

Lähialueyhteistyö, CBC, Violetta Silivanenko, puh.044 341 0074, violetta.silivanenko(at)esliikunta.fi

 

 

 

 

 

 

 

Työllistämisapu seuroille, Ritva Valjakka, puh. 044 3410060, ritva.valjakka(at) toimintakeskus.fi

 

 

 

 

 

Hanketyöntekijä, Villages on Move Baltic, Petra Muraus puh. 044-341 0070, petra.muraus(at)esliikunta.fi

 

Taloussihteeri (1/2 pv, 1.2. alkaen), Ritva Kankkunen, puh. 044-341 0053, ritva.kankkunen(at)esliikunta.fi

 

Urheiluakatemia, koordinaattori Kimmo Liukkonen (1/2 pv), puh. 044-341 0055, kimmo.liukkone(at)esliikunta.fi

Meijän Mikkeli - Sport, hanketyöntekijä Pasi Parviainen (1/2 pv), puh. 044-341 0054, pasi.parviainen(at)esliikunta.fi


Meijän Mikkeli - Sport, hanketyöntekijä Heikki Siitonen, puh. 044-341 0051, heikki.siitonen(at)esliikunta.fi

Digivoimaa, hanketyöntekijä (1/2 pv) Netta Tuhkanen, puh. 044-050 5241, netta.tuhkanen(at)esliikunta.fi

Kylät liikkeelle, 11.3.2019 alkaen, hanketyöntekijä Johanna Vesanto, puh. 044-736 8507

 

 

 

 

Etelä-Savon Liikunta ry:n iltapäivätoiminnan kerhopaikat Mikkelissä

 

Urpolan IP-kerho/ Rinnekatu 8

puh: 044 341 0059,  044 3410063  s-posti

Vastuuohjaaja: Timo Mikkola, Ohjaaja: Veera Pulkkinen

Rehtori: Hanna- Kaisa Pylkkänen puh. 044 794 2703

 

Moision IP- toiminta / Kyläkouluntie 2

puh. 044- 341 0062 s-posti 

Vastuuohjaaja: Harri Taskinen, Ohjaaja:Sari Mäkinen

Rehtori: Hanna-Kaisa Pylkkänen, puh.044-7942703

 

Tuppuralan IP-toiminta / Nuottakatu 1

puh. 044 341 1278 s-posti

Vastuuohjaaja: Lilija Motrikala, Ohjaaja: Virpi Ala-Nojonen, Ohjaaja: Ozeias Graciano

Rehtori: Antti Veijonen, puh.044-7942700

 

Rouhialan IP- toiminta / Rouhialankatu 37 (Puutalo)

puh. 044 3410072    s-posti

Vastuuohjaaja: Vesa Parkkinen, ohjaaja Mira Lipsanen

Rehtori:  Heikki Väätäinen, puh 0447942705 (Päämaja / Rouhiala)

Apulaisrehtori: Satu Lantta, puh.044-7942410 (Rouhiala)

 


Iltapäivätoiminnan yhteyshenkilöt

Heino Lipsanen (Ohjaajien esimies) puh. 0440 651 615

Merja Tarkiainen  (Laskutus) puh. 044 341 0058

Harri Taskinen (ESLi:n iltapäivätoiminnan yhteyshenkilö) puh. 044 3410062

harri.taskinen@esliikunta.fi

PDF-tiedostoToimittajakirje ESLi 2018.pdf (20 kB)
ESLin laskutusohjeet ja -osoitteet