Tervetuloa ohjaajaksi -koulutus Mikkelissä
- ke 9.4.2025 klo 17–20
- Saimaa Stadiumin Syke-tila
- Raviradantie 22b, 50100 Mikkeli
Etelä-Savon Liikunta järjestää Tervetuloa ohjaajaksi -koulutuksen, jonka tavoitteena on antaa aloittaville ohjaajille perustietoja ja -taitoja lasten ohjaamisesta sekä innostaa heitä etenemään koulutuspolulla. Koulutus sopii hyvin seuran junioreille, lasten vanhemmille sekä kaikille jotka aloittavat lasten valmentajina tai ohjaajina. Koulutus on suunnattu alle 13-vuotiaiden lasten valmentajille ja ohjaajille. Kyseessä on yleiskoulutus, joka sopii kaikille lajeille.
Ilmoittautumiset koulutukseen viimeistään 26.3.2025 klo 12.00 mennessä (täytä alla oleva lomake). Koulutus järjestetään, jos vähintään 8 henkilöä ilmoittautuu. Mahdollinen koulutuksen peruuntuminen ja materiaalit tiedotamme ilmoittautuneille sähköpostitse. Pidätämme oikeuden muutoksiin.
Kouluttajana toimii ESLin seurakehittäjä Jesse Laukkanen. Jesse on toiminut lasten ja nuorten (6-20 -vuotiaiden) valmennuksessa 12 vuoden ajan uinnin ja jääkiekon parissa aina. Koulutuksen hinta on 30 €.
